KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 14907312
nr 1490 7312
Lech Rzewuski
(1941-2004), Sverige
Färgetsningar, 4 st. Signerade. Bladets mått: ca 45x30 cm, lösa blad i mapp
Lech Rzewuski, svensk-polsk målare född i Polen 1941, död i Saltsjöbaden 2004.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 september 2022
kl 19:18:22
19/9 18:18:23
Lech Rzewuski
Läs mer om Lech Rzewuski